[Hlavní strana] [Obsah] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

POLABSKÁ VONIČKA
VIII. mezinárodní setkání dětských školních folklorních souborů

"ŠEBKŮV NYMBURK 14. - 17. 10. 2004"

S myšlenkou pořádat v Nymburce tento festival přišel na sklonku roku 1996 pan Ing. Oldřich Kusovský, dlouholetý vedoucí dětského folklorního souboru Šáteček. První ročník se uskutečnil na podzim v roce 1997. Festival se koná každoročně o víkendu v polovině října a je jediným festivalem v České republice, který se věnuje dětským školním folklorním souborům. Festival nese jméno folkloristy nymburského regionu Sváti Šebka .

Hlavním pořadatelem Polabské voničky je Městské kulturní středisko v Nymburce. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, soubor Šáteček ZŠ Semice a Dům dětí a mládeže Nymburk.

Záštitu nad tímto ročníkem festivalu převzali místopředsedkyně výboru PS P ČR Anna Čurdová, 1. náměstek ministryně MŠMT ČT Václav Pícl a starosta Města Nymburka Ladislav Kutík .

Hlavním programovým dnem pro veřejnost je pátek 15. října. Dopoledne se uskuteční dvě představení pro školní děti. V 19,30 pokračuje festivalový program Galavečerem všech účastníků v Hálkově městském divadle v Nymburce. Zahraniční soubory bude reprezentovat katalánský Esbart de Villaseca a Sedula z Litvy. Z České republiky se představí soubory Olšinka z Orlové - Lutyně, Kuřátko z Bánova, Kuřátka a Zrníčka z Chrudimi a domácí soubor Šáteček.

Sobotní den bude patřit již tradičně účinkujícím. V dopoledních hodinách, bude-li příznivé počasí, roztančí soubory nymburské náměstí. Odpoledne se pak ve tříhodinovém pořadu "Soubory souborům" mohou účinkující více navzájem poznat a v prostorách nymburského kulturního domu předvést svým folklorním kolegům svůj um.

Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky a Dětská tisková agentura.

Festival z největší části financuje Město Nymburk, přispívají Folklorní sdružení ČR a Krajský úřad pro Středočeský kraj.

Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha, Sdružení Tradice ČR a řada dalších sponzorů.

Zpracoval: Václav Horčička 2. 9. 2004

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 30.09.2004 v 07:52 hodin
Copyright 1998-2021 © okresy.cz