[Hlavní strana] [Obsah] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Polabská Vonička
VII. mezinárodní setkání dětských školních folklorních souborů
"Šebkův Nymburk 9. - 12. 10. 2003"

S myšlenkou pořádat v Nymburce tento festival přišel na sklonku roku 1996 pan Ing. Oldřich Kusovský, dlouholetý vedoucí dětského folklorního souboru Šáteček. První ročník se uskutečnil na podzim v roce 1997. Festival se koná každoročně o víkendu v polovině října a je jediným festivalem v České republice, který se věnuje dětským školním folklorním souborům. Festival nese jméno folkloristy nymburského regionu Sváti Šebka.

Hlavním pořadatelem Polabské voničky je Městské kulturní středisko v Nymburce. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, soubor Šáteček ZŠ Semice a Dům dětí a mládeže Nymburk.

Záštitu nad tímto ročníkem festivalu převzali Walter Bartoš, předseda výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a starosta Města Nymburka pan Ladislav Kutík.

Festival z největší části financuje Město Nymburk, přispívají Folklorní sdružení ČR, Krajský úřad pro Středočeský kraj a řada sponzorů.

Hlavním programovým dnem pro veřejnost je pátek 10. října. Dopoledne se uskuteční představení pro školní děti. Oživení programu přinese vystoupení dospělého souboru z Polska v lázeňském městě Poděbrady. V 19,30 pokračuje festivalový program Galavečerem všech účastníků v Hálkově městském divadle v Nymburce. Vystoupí na něm soubory ze Slovenska, Slovinska, Turecka a dva soubory z ČR. Sobotní den bude patřit již tradičně účinkujícím. V dopoledních hodinách, bude-li příznivé počasí, roztančí soubory nymburské náměstí. Odpoledne se pak ve tříhodinovém pořadu "Soubory souborům" mohou účinkující více navzájem poznat a v prostorách nymburského kulturního domu předvést svým folklorním kolegům svůj um. Neděle již patří pouze zahraničním souborům a domácímu Šátečku. Po společném výletě uskuteční soubory závěrečné vystoupení ve 14,00 hodin v Divadle Na kovárně v Poděbradech.

Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas v rámci 80. výročí zahájení vysílání, Radio Proglas a Mediatel Zlaté stránky. Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA Praha , Sdružení Tradice ČR a další sponzoři.

Václav Hořčička

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 24.09.2003 v 15:25 hodin
Copyright 1998-2021 © okresy.cz