[Hlavní strana] [Obsah] [Kalendář akcí] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

IX. Polabská Vonička - Šebkův Nymburk 2005

P O L A B S K Á. V O N I Č K A IX. mezinárodní setkání dětských školních folklorních souborů " Š E B K Ů V. N Y M B U R K 16. - 17. 9. 2005"

S myšlenkou pořádat v Nymburce tento festival přišel na sklonku roku 1996 pan Ing. Oldřich Kusovský, dlouholetý vedoucí dětského folklorního souboru Šáteček. První ročník se uskutečnil na podzim v roce 1997. Festival se koná každoročně o víkendu v polovině října a je jediným festivalem v České republice, který se věnuje dětským školním folklorním souborům. Festival nese jméno folkloristy nymburského regionu Sváti Šebka.

Hlavním pořadatelem Polabské voničky je Městské kulturní středisko v Nymburce. Spolupořadateli jsou Folklorní sdružení ČR, soubor Šáteček ZŠ Semice, Dům dětí a mládeže Nymburk, Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem a TJ Sokol Nymburk. Festival se koná za finanční podpory Středočeského kraje.

pořadatelský soubor Šáteček ze ZŠ Semice
pořadatelský soubor Šáteček ze ZŠ Semice

Záštitu nad tímto ročníkem festivalu převzali místopředseda Senátu Parlamentu ČR Jiří Liška, místopředsedkyně výboru PS P ČR Anna Čurdová a starosta Města Nymburka Ladislav Kutík.

Hlavním programovým dnem pro veřejnost je pátek 16. září. Dopoledne se uskuteční dvě představení pro školní děti. V 19 hodin pokračuje festivalový program Galavečerem všech účastníků v Hálkově městském divadle v Nymburce. Zahraniční soubory budou reprezentovat Mbunda Afrika, Mastera Novouralsk (Rusko) a Turiec ze slovenského Martina. Z České republiky se představí soubory Sedmikvítek z Frenštátu pod Radhoštěm, Prácheňáček ze Strakonic, Křiničánek z Krásné Lípy a domácí soubor Šáteček.

Sobotní den bude patřit již tradičně účinkujícím. V 10 hodin je připraveno Defilé souborů a vystoupení na Náměstí Přemyslovců. Odpoledne (v 15 hodin) se pak ve tříhodinovém pořadu "Soubory souborům" mohou účinkující více navzájem poznat a v prostorách nymburského kulturního domu předvést svým folklorním kolegům svůj um.

Hlavními mediálními partnery jsou Český rozhlas, Radio Proglas, Mediatel Zlaté stránky, Nymburský deník a Dětská tisková agentura.

Slavnosti podpořili CAC Leasing, a.s. Praha, OSA - Ochranný svaz autorský , Sdružení Tradice ČR, Pivovar Nymburk, Pionýr, Hasičská vzájemná pojišťovna, Pěstitel Stratov Jandl, Novák Semice a řada dalších sponzorů.

Zpracoval: Jiří Pokorný

Kontakt:
Věra Svobodová, ředitelka festivalu
tel/fax: 325 512 123, E-mail: mks.nymburk@centrum.cz

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím žádný názor)
Zveřejněno 07.09.2005 v 00:04 hodin
Copyright 1998-2021 © okresy.cz